Max Havelaar avagy a holland kereskedelmi társaság kávéaukci
Multatuli Max Havelaar avagy a holland kereskedelmi társaság kávéaukciói A
Világirodalom Remekei - nyolcadik sorozat antik (Európa Könyvkiadó), 1981 318
o., vászon kötés, jó állapotú borító picit kopottas 500.- ?Szólj igazat, betörik
a fejed!? Ezt a közmondást példázza a szerző megpróbáltatásainak története, a
Max Havelaar. Multatulit ? valódi nevén Eduard Douwes Dekkert ?
helytartóhelyettesnek nevezik ki Hollandia kelet-indiai gyarmatára, Jáva
szigetére. Fogadalmat tesz, hogy mindig az igazságot szolgálja, ám amerre néz,
mindenütt csak azt látja, hogy a vezető tisztviselők, hollandok csakúgy, mint a
helybeliek, hatalmukkal visszaélve gyötrik-fosztogatják a népet. Az igazság
nevében tisztogatást, vizsgálatot követel a felettes hatóságoktól, de csak azt
éri el, hogy őt bocsátják el állásából. Bárhova fordul, süket fülekre talál.
Erre 1860-ban regényben teszi közzé tapasztalatait. Óriási politikai vihar. A
könyvet elkapkodják.
könyvet elkapkodják.
Adatlap
Ár: | 500 Ft |
Feladás dátuma: | 2024.09.22 |
Eddig megtekintették 3 alkalommal |
A hirdető adatai
Könyv kereső rovaton belül a(z) "Max Havelaar avagy a holland kereskedelmi társaság kávéaukci" című hirdetést látja. (fent)